Hľadel som vtedy na kolegyňu a neveriacky krútil hlavou. Už len obsah tej zvláštnej objednávky vyznieval ako nepodarený vtip alebo pekná zlomyseľnosť. Volala nám totiž dajaká mamička.  Vraj majú koberce v predsieni a v hale domu celkom poničené autom, takže by potrebovali, keby sme im s tým mohli dajako mohli pomôcť.  
Kolegyňa bola prekvapená snáď ešte viac ako ja. A tak mi trochu nečakane odovzdala telefón s dovetkom, že odborník našej upratovacej firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Zvolen,  sa už postará o všetko ostatné. Aj keď bez varovania, prijal som to „telefonické odovzdanie štafety“ ako súčasť profesie. Takže pani som pozdravil a ponúkol našu radu a pomoc.  

ČISTENIE, PRANIE-KOBERCOVLogicky som usudzoval, že sa v dome asi prihodila dajaká nehoda. Takže rodina potrebuje zatiaľ bližšie nešpecifikovanú pomoc. Tento dohad mal však krátky život. Pani, podľa hlasu a prejavu, energická žena tesne za tridsiatkou, mi v pár vetách vykreslila situáciu, ktorá ma bezmála rozosmiala. No ako profík som sa držal na uzde.

Žijú vraj v rodinnom dome na okraji mesta, majú troch synov, a ten najmladší vydá za tých ostatných. Pred pár dňami k nim prišla jej rodina, tiež tri deti. Ale z toho dve dievky, takže kriku a hier bol plný dom. Vonku bolo krásne, takže sa grilovalo, decká sa jašili na záhradeHĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek alebo po sebe striekali hadicou, prípadne si koledovali o exmplárne tresty verejnej popravy pred nastúpenou jednotkou. Bolo vidno, že je dopálená a má na to poriadny dôvod.

Jej traja synovia…

Jej traja synovia, no hlavne ten najmladší, celý záhradný prevrat organizovali. A tak sa museli s manželom striedať a z času na čas robiť pred domom, v dome, ale vlastne všade, kde sa tá rozosmiata partia ukázala, strážnu službu. Ktosi však medzi dospelými navrhol pustiť muziku a trochu tancovať, takže asi hodinku ostala detská diverzná čata bez dozoru.

Všetok mier a pohoda sa vyparili v okamihu, keď sa mezi tancujúcich dospelákov zamiešalo jedno z dievčatiek rodiny. Na bielom tričku mala fŕkance a stopy po motorovom oleji a dajaké zvyšky sa našli aj vo vlasoch. Všetci sme sa otočili na päte a bleskovo vychytili smerom k domu, pokračovala v popise naša klientka.

Strojové čistenie, tepovanie kobercov Zvolen

Tu sa im vraj naskytol pohľad pre obzvlášť silné nátury. Uprostred haly stála manželova stará baby motokára, na ktorej občas zaúčal svojich troch synov. Najmladší z nich sa práve vŕtal v neveľkom motore, takže koberce, všetky prítomné decká, ale aj časť stien, niesli stopy po oleji, pneumatikách a nadšení z motoristického športu.

Nedivím sa, že domáca pani mala tlak na úrovni blízkej kolapsu.  Aj mňa ako chlapa, by taký výjav poriadne vytočil.  Deti jednoducho využili schodiskovú rampu pre kočíky, po ktorej sa dostali do domu, pričom tú istú rampu plánovali ako šikmú plošinu pre odštartovanie ich diabolského povozu. Skrátka, perfektný plán skvelej partie perfektných detí, ktorý však dospeláci – samozrejme – vidia celkom inak.

 

 

Pochopiteľne…

hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek
Pochopiteľne, vysnívaná pretekárska story skončila pre jej neplnoletých účastníkov úplným fiaskom. Rodičia im zmarili všetky nádeje a partička mohla byť rada, že to nemalo aj iné následky, ale len umývanie, prezliekanie a prísny rozkaz sedieť pri záhradnom stolíku s ovocnými pohármi v ruke.

Čo bolo však na tejto príhode oveľa horšie, pokračovala vo svojom príbehu naša klientka, koberce v dome dostali plný zásah a nadšená servisná činnosť okolo motora, zanechala na ich vzhľade množstvo olejových fľakov a škvŕn. Bohužiaľ, všetky svorne a tvrdohlavo vzdorovali mnohým snaživým pokusom o vyčistenie, dodala rozladená mladá žena.

Bola by som rada, ak by nám firma A SERVIS LIPKA s vyčistením tých zaolejovaných kobercov pomohola. Švagriná údajne vašu prácu pozná, a to nielen okolo kobercov, ale i pri čistení okien. Používate vraj oveľa lepšie tepovanie ako iné firmy a navyše dokážete každý koberec aj vydezinfikovať, čo by som pri malých deťoch obzvlášť privítala.
hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek
Samozrejme, bude nám potešením pomôcť aj vo vašej domácnosti.  Prebral som iniciatívu v rozhovore, ale celkom rád by som ešte upresnil zopár podstatných detailov.  Nech naša budúca spolupráca beží presne tak ako bežať má, teda k obojstrannej spokojnosti. Dovolíte?

Hovorili ste mi o tepovaní. V obecom zmysle je tepovanie bežne vnímaný výraz, spojený s údržbou a čistením koberca. Naša upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA však z pohľadu odborníka a dosahovaného výsledku ponúka svojim klientom, oveľa modernejšiu a výkonnejšiu technológiu – hĺbkové strojové čistenie, takže tepovanie sa s nami nekoná.

 

Budem konkrétnejší…

 

Nami preferovaná a už dlhé roky úspešne aplikovaná metóda čistenia by sa snáď dala zhrnuť do troch základných bodov – špičková čistiaca technika, jedinečná a účinná chémia a dokonale zohratý, odborne vyškolený personál.
Tepovanie sedačiek a gaučov
K týmto trom základným kameňom by som však – z pohľadu vlastnej praxe a mojej maličkosti – priradil tiež partnerský a maximálne ústretový prístup k nášmu klientovi, a prirodzene, kvalitne odvedenú, precíznu a poctivú prácu každého zamestnanca.

Ak dovolíte, teraz by som snáď krátko popísal technologický postup, ktorý pri čistení kobercov naša firma dlhodobo a úspešne uplatňuje. Prvým, kľúčovým krokom je hĺbková aplikácia špeciálnej a jedinečnej čistiacej kozmetiky od nemeckej fimy Bosch RTS. V tejto fáze sa chemická látka musí dostať až do samotnej štruktúry koberca. To je podstatné.

Neoceniteľnú, a vlastne úplne nenahraditeľnú pomoc nám v tomto smere poskytuje moderný vysokovýkonný kotúčový stroj, osadený silnými, ale koberec nepoškodzujúcimi, kartáčmi.  Bez tohoto kusu špičkovej techniky, by sa o hĺbkovom čistení nedalo vôbec uvažovať.

Treba zdôrazniť, že i chemický roztok od firmy Bosch RTS, ktorý pri čistení už roky používame je voči kobercu nanajvýš šetrný a neagresívny. Zároveň sa však prezentuje ako nesmierne účinný, svojim zložením vskutku unikátny a vždy dokonale fungujúci prostriedok, ktorý v štruktúre koberca dokáže s nečistotami poriadne zatočiť.

Tepovanie sedačiek a gaučov

Sila kotúčového stroja…

Sila kotúčového stroja a jeho rotujúcich kartáčov dokáže chemický roztok vždy správne „nabudiť.“ A tak vznikajúca pena likviduje všetku okolitú špinu, staré a zašlé nečistoty, ale aj rôzne roztoče, alergény alebo zdraviu škodiace mikroorganizmy – z gruntu a nekompromisne.

Rád by som na tomto mieste podčiarkol, pokračoval som vo výklade pre klientku, že tento proces má aj ďalšiu stránku, ktorou je dezinfekcia. Počas tejto fázy čistenia totiž celý koberec nielen vyčístíme, ale aj hygienicky ošetríme, takže po skončení našej práce má zákazník k dispozícii zdravotne nezávadný a čistotou voňajúci koberec.

No, tak toto počujem od vás veľmi rada, prerušila ma so záujmom mladá žena. Myslím si, že z pohľadu našich detí a ich pravidelného hrávania sa na koberciAko vyčistiť koberec? Ako a prečo? je táto informácia veľmi zaujímavá a prospešná. Ďakujem a prosím, pokračujte, vyzvala ma.

Ok, takže nasleduje ešte jedna, dôležitá etapa čistenia, ktorú predstavuje vysávanie. Bez tohoto kroku by špeciálna metóda od firmy A SERVIS LIPKA nebola nikdy úplná. A klient by nedostal to, čo si objednal a čo od nás očakával.

Ale pozor, náš vysávač je už na prvý pohľad mohutný a dosť ťažký stroj. Zároveň ide o nesmierne výkonné zariadenie, ktoré pracuje až s trojicou motorov a ponúka zákazníkom viacero vecí odrazu. Predovšetkým so zvyšnou čistiacou penou odstraňuje aj všetky nečistoty, roztoče a iné látky, ktoré sa z koberca v prvej fáze uvoľnili, čo je kľúčové.

 

 

Na druhej strane…

Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?Na druhej strane trojitá sila a jedinečná energia motorov, vysaje zo štruktúry tkaniny všetku prebytočnú vlhkosť aj zbytkovú vodu. Takže každý koberec je na konci nášho snaženia takmer úplne suchý, čo je pre zákazníka naozaj veľké a dôležité plus. Takto vyčistenú plochu preto môže, takmer obratom, pokojne využívať.

Musím ešte podotknúť, že zo sily a rozmerov vysávača netreba mať žiadne obavy. Žiadny koberec nijako nepoškodí, a to nielen preto, že mu to jeho dômyslený dizajn nedovolí, ale tiež preto, že jeho obsluha je skvele vyškolená a po rokoch práce s ním, veľmi skúsená.

Treba priznať, že naše hĺbkové strojové čistenie je o čosi drahšie ako systém tepovania, odborne označovaného ako extrakčné čistenie. Ale uvedené výhody a bonusy našej práce, ktoré som spomínal, celkom jednoznačne prevyšujú charakteristiky a vlastnosti strojového tepovania.  Napokon, posúďte, čo klientovi ponúka tepovanie.

Extrakčná metóda, teda práca so strojovým tepovačom, spočíva v tom, že do znečisteného koberca sa postupne dostáva roztok teplej vody a účinnej chemickej látky, ktorý sa mechanicky. Vďaka tepovaču, napení a časom začne nečistoty z koberca vypuzdovať.

Obsluha multifunkčného stroja-tepovača pracuje systematicky, krok za krokom, takže časom pokryje penou celú čistenú plochu koberca. Po nevyhnutne potrebnom technologickom čase, v ktorom začne príšlušná chéma adekvátne účinkovať, môže obsluha stroja pristúpiť k riadnemu vysatiu čistenej plochy.

 

Škvrny na koberci - Ako vyčistiť ZvolenPotom už len treba koberec nechať poriadne vyušiť…

Potom už len treba koberec nechať poriadne vyušiť, aby sa z neho odparila všetka zvyšná vlhkosť a voda. Tu som svoj výklad na chvíľu zastavil. Objektívne povedané, vlhkosť a voda spojené s čistením koberca, extrakčnú metódu znevýhodňujú, a to dosť zásadným spôsobom.

Ak môžem, krátko vysvetlím. Systém tepovania nedokáže v hĺbke štruktúry koberca účinne odstrániť všetky nečistoty a mikroorganizmy. Špina, roztoče aj rokmi nazbieraný prach sa počas tepovanie síce z vlákien uvoľnia. No samotná čistiaca chemická látka, ba ani výkon tepovača nestačia, aby tento nevzhľadný a nebezpečný „koktail“ natrvalo odstránili.

Koberec je tak síce na prvý pohľad viac-menej čistý, ale v žiadnom prípade vydezinfikovaný. Navyše obsahuje stále plno vlhkosti a vody. Počas procesu sušenia potom voda zvykne nečistoty vyplaviť až na povrch. Tu sa po finálnom dosušení stará špina zjaví v podobe fľakov a škvŕn, ktoré klienta zákonite zneistia a rozladia.  

Škvrny na koberci - Ako vyčistiť ZvolenSlovníkom odborníka tak hádam môžeme konštatovať, že popísaný extrakčný spôsob čistenia kobercov je už dnes morálne zastaraný, málo efektívny, a najmä značne neúčinný. Naviac, zákazníkovi neposkytuje očakávané bonusy a výhody, ktoré mu – napríklad – ponúka metóda hĺbkového strojového čistenia, ponúkaná firmou A SERVIS LIPKA.

V tomto okamihu sa všetky nitky spojili do jednej. Pani domáca ma jednoducho, ale žensky nedodolateľne prerušila a dala mi. Ale najmä našej firme jasne najavo, že už včera bolo neskoro, a preto nás, čím prv očakáva v prízemí ich domu, kde sa musíme odborne postarať o ich zaolejované koberce.

 

 

Nič jednoduchšie…

Nič jednoduchšie, vážená pani, o dva-tri dni budeme s našou technikou u vás a dáme vaše koberce do poriadku. A tak sme si na záver celého telefonátu dohodli presný deň, hodinu a upresnili rámcovú čiastku, za ktorú koberec vyčistíme. Naša klientka s každým detailom súhlasila, a my sme sa tak mohli pripravovať na ďalšiu zákazku.  

Keď sme sa v dohodnutý deň dostavili k našej zákazníčke. Museli sme uznať, že jej mládenci dali tým kobercom poriadne zabrať. Mastných, tmavých fľakov bolo všade dosť a dosť, niektoré väčšie, iné menšie, ale najmä odpudivé a značne odolné. Pani domu nás privítala, samozrejme, že jej pri tom asistovali jej nezbední chalani, takže o divákov sme núdzu nemali.

Škvrny na koberci - Ako vyčistiť Zvolen

Aj preto sme už nič dlhšie nedokladali a dali sa do práce. S prispením našej techniky a dostatku odborných skúseností, sa ale žiadny väčší problém nevynoril. Čistenie nám išlo ako po masle, pričom bolo čoraz jasnejšie, že olejové škvrny a fľaky sú bez šance. A ich vymedzený čas spojený s kobercom sa onedlho skončí.

A tak nám nevadilo ani príjemne, detsky bezprostrené rozptyľovanie všadeprítomných mládencov, ktorí nemali k zvedavým a úprimným otázkam nikdy ďaleko. Nakoniec sme s našou prácou úspešne skončili a jej výsledok mohli odprezentovať našej zákazníčke.
Tipy a triky na čistenie kobercov
Domáca pani bola s novým, sviežim vzhľadom svojich kobercov viac ako spokojná, ba nadšená. Po olejových, odpudivých fľakoch už nebolo ani stopy. Priestor znovu naplnila čistota a príjemná vôňa. Farby a vzory koberca krásne ožili a predsieň s halou sa tak vrátili tam, kde ich naša klientka túžila opäť vidieť.   

Nakoniec sa teda opäť ukázalo, že vyladená a profesne zvládnutá metóda čistenia od našej firmy A SERVIS LIPKA je schopná. V úplnej pohode a s prehľadom – zvládnuť aj tak odolné a hĺboko zapustené fľaky, akými sú škvrny od motorového oleja.

Keď budem trochu viac osobný, aj toto je jeden z dôvodov, prečo vo firme už roky pracujem. Ak máme totiž klientovi účinne pomôcť a splniť jeho predstavy. Je pre mňa oveľa príjemnejšie a upokojúcejšie vedieť, že sa nám to vždy podarí, takže slová pomoc a výsledok dostanú z každom prípade konkrétnu podobu.

Tipy a triky na čistenie kobercovTipy a triky na čistenie kobercov