tipy ako vyčistiť koberecMomentálne žijem so synom sama a postupne si zveľaďujem byt, ktorý sme v rámci rodiny zdedili. Ok, nie je to žiadny palác, ani príma klasa, ale je takmer v centre mesta, iks vecí mám po ruke a chlapec do má do škôlky kúsok. O rok bude síce prvák, no do školy mu budú stačiť tri zastávky električkou, takže opäť plus. – Čistenie kobercov Zvolen

Starší byt má dve väčšie, pomerne vysoké izby, celkom fajn kuchyňu a príslušenstvo. Navyše je tu ešte jeden menší priestor, ktorý by sa dal časom dajako nápadito premeniť, ale to sú len vzdialené plány. Hlavné je, že sme obaja v poriadku a držíme pevne spolu.

Prednedávnom som si s bývalou spolužiačkou a kolegyňou, pár ulíc od domu, otvorila malé kaderníctvo a holičstvo. Dlho sme o tom uvažovali. Keďže všade naokolo sme nič podobného nevideli. Iste, bola to riskantná stávka do lotérie, ale kto si nestaví, sotvakedy vyhrá. Užili sme si okolo toho svoje, lebo s tým málo starostí nebolo, no postupne sme finišovali.

Kedysi…

rady ako vyčistiť koberecKedysi, keď sme sa s kamoškou ešte len učili strihať a zakladať nátačky, plánovali sme si vlastný salón. No, salón, skôr niečo domácke, útulné, pre klientov príjemné, a hlavne profesionálne vedené. Niežeby sme chceli dajaké ľudové holičstvo s nejasným charakterom, a celkom bez nápadu, ale stáli sme pevnými nohami na zemi.

Pravdupovediac, trvalo nám skoro rok, kým sa všetko podarilo dostať pod jednu strechu a pripraviť sa na prvý deň. Napokon to celé vyšlo a my sme s veľkými nádejami a slávou otvorili. Prvých zopár týždňov sa to tvárilo všelijako, no postupne sme sa chytili a roboty tiež pribúdalo, takže sa nám prestali triasť kolená a začali si viac veriť.

Asi pred mesiacom sme dokonca prijali na skúšku mladého chalana, ktorý sa ukázal byť celkom dobrou voľbou. Nakoniec sa tento krok vyplatil, lebo ma tesne po jeho nástupe skolil problém s chrbtom a tak som na pár dní z kolotoča vypadla. Syn sa tešil, lebo sme boli po dlhšom čase celé dni spolu, a tak ostávalo len vymýšľať program.

Raz…

kvalitné čistenie kobercovRaz podvečer, bola sobota a vonku jesenná nálada, ma chlapec svojim pohľadom presvedčil, že by si dal zmrzlinu. Bola čokoládovo-malinová, ležala v mrazničke a nedala sa ani odkrojiť, ani vyjedať lyžičkou. Padla dohoda, že počkáme dajakých desať minút, kým trochu povolí, a potom si naložíme, aby sme sa mali obaja dobre a trochu pribrali.

Lenžepri čakaní na sedačke sa mi po liekoch privreli oči. Možno to bolo viac ako päť minút, už neviem, ale prebrala som sa pri pohľade na syna, ktorý mal v jednej ruke otvorené balenie zmrzliny a v druhej misky s lyžičkami. Tušila som vo vzduchu pohromu, lebo si nebol tým nákladom vôbec istý, a tak som mu len ticho naznačila, aby to položil na stolík.

Nepoložil. Misky síce v ruke udržal, ale na koberec putovala čokoládovo-malinová zmrzka, ktorá sa zrejme na toto všetko strašné chystala od chvíle, keď sa dostala von z mrazničky. Synov plač tú pohromu len znásobil, a tak som tvrdo zatínala zuby, aby nebolo ešte horšie.

Nič…

kde nechať vyčistiť koberecNič, prežili sme, ale koberec mal – pri prvom pohľade – namále. Keď chlapec večer zaspal a namiesto zmrzky mu slzy vysušili palacinky so šľahačkou, skúšala som v beznádeji čo-to vyčistiť, ale s tým chrbátom som túto utópiu veľmi rýchlo vzdala.

A tak som ráno zavolala kamoške, aby mi skúsila poradiť. Nevedela nič bližšie, ale dala mi radu, aby som pri hľadaní na webe hľadala firmu, ktorá nečistí extrakčnou metódou. Tá metóda je vraj dávno za zenitom, výsledky sú na zaplakanie a výhody žiadne. Spoznala to na vlastnej koži a už nikdy viac.

Takže som – chceš, či nechceš – sadla za komp a začala pátrať po profesionálnej firme, ktorá nášmu kobercu, čo najskôr vráti jeho svetlý, príjemný odtieň a hebký vlas, keďže chutná zmrzka to všetko zmenila. Mala som v tom okamihu asi z pekla šťastie, pretože som veľmi rýchlo narazila na spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Podľa…

cena čistenie kobercovPodľa webu sa firma za vyše dvadsať rokov činnosti profilovala ako moderná, profesionálna a úspešná spoločnosť. Pričom tieto presvedčivé slová potvrdzovalo mnoho kladných ohlasov klientov, pozitívnych recenzií a početných poďakovaní za skvele odvedenú prácu.

Ukázalo sa, že A SERVIS LIPKA pracuje nielen v Českej republike, ale i na Slovensku, v Rakúsku aj v Nemecku. Dennodenne a veľmi úspešne realizuje čistiace a upratovacie práce nielen v domácnostiach a firmách, ale i v rôznych inštitúciách, úradoch alebo kultúrnych a umeleckých ustanovizňiach. 

Podlahy, koberce a čalúnený nábytok A SERVIS ošetruje výhradne svojou strojovou hĺbkovou metódou. Hlavným aktérom týchto prác býva spoľahlivý a mimoriadne účinný kotúčový stroj s rotačnými kefami. Navyše, pre firmu je celkom samozrejmé, že túto výnimočnú technológiu neustále zdokonaľuje.

Okrem…

strojové čistenie kobercovOkrem toho A SERVIS ponúka umývacie a leštiace práce na oknách a fasádach, atypických a ťažko prístupných sklenených stenách, práce vo výškach, ale aj šetrné odstraňovanie graffiti, ich prevenciu, likvidáciu rôznych druhov plesní a iné úlohy.

Spoločnosť tiež neustále sleduje a využíva najnovšie technické poznatky a necháva sa inšpirovať nápadmi, ktoré jej prácu posúvajú dopredu. Skrátka nečaká, kým moderné technológie prídu za ňou, ale ich akívne a sama vyhľadáva. A tak v spoločnosti A SERVIS LIPKA pracujú skutoční odborníci a naslovovzatí profesionáli. 

Vo firme sa denne stretávajú s otázkou klientov, ktorá metóda čistenia kobercov je lepšia a výhodnejšia – strojové hĺbkové čistenie alebo extrakčný spôsob. Keďže peniaze sú vždy až na prvom mieste treba začať práve u nich. Metóda extrakčného čistenia je oproti strojovej metóde naozaj o niečo lacnejšia, ale tu sa celé porovnávanie len začína, a možno aj končí.

Ak…

dezinfekčné čistenie kobercovAk peniaze dáme na krátku chvíľu bokom, ostane to podstané a kľúčové. Najdôležitejším faktom, ktorý platí pred obidve spomínané metódy je skutočnosť, že zmysel má iba to jediné: konečná kvalita, spokojnosť klienta a jeho odhodlanie pozvať k sebe firmu aj nabudúce.

Na úvod. Čistiaca metóda spoločnosti A SERVIS LIPKA ošetruje plochu do hĺbky, vždy kvalitne a precízne, a zároveň celý koberec dezinfikuje. Naproti tomu je extrakčné čistenie už roky zastarané, málo účinné, neefektívne a stáva sa, že povrch koberca občas aj poškodí.

Technológie, ktoré spoločnosť A SERVIS LIPKA pri svojej práci využíva, zákazníkov nikdy nesklamali. Nespôsobili mu žiadne problémy s kvalitou, časom, konečným vzhľadom a nepoškodlili, nebodaj, neponičili povrch podlahy alebo koberca. To by malo byť pre každého zákazníka smerodajné a podstatné posolstvo.

Veľa…

hĺbkové čistenie kobercovVeľa nových objednávok tak do firmy A SERVIS prichádza ako súčasť odporúčania od spokojných klientov. Zákazník sa rád s výsledkom pochváli a poradí inému, že spoločnosť A SERVIS je tou správnou adresou, kde bude jeho problém s čistotou kobercov, či podláh spoľahlivo a k spokojnosti vyriešený.

Svoje služby firma –  už od začiatku – stavala na modernej technike, ktorá sa spájala so špičkovou technológiou čistenia. Strojové hĺbkové čistenie A SERVIS tak dokáže, aj v tých najzložitejších situáciách i pri veľmi znečistenom koberci, pomôcť svojim zákazníkom účinne, kvalitne a veľmi efektívne.

Srdcom každého čistenia je spomenutý kotúčový stroj. Samotné technické zariadenie má okolo 50 kilogramov a využíva rotačné kefy, ktoré dostávajú unikátnu čistiacu chémiu až do hĺbky koberca, či podlahy. Ich štetinky sú mimoriadne odolné, a zároveň šetrné. Takže si poradia so špinou od základu bez toho, aby dajako koberec poškodili.

Na rozdiel…

rýchle čistenie kobercovNa rozdiel od zastaraného a málo efektívneho extrakčného čistenia, ktoré sa síce tvári, že je rýchle, lacné a výhodné, dokáže toto technické zariadenie zlikvidovať v samotnej štruktúre koberca aj tú najstaršiu, dokonale zašlú a zažratú špinu. Extrakčný postup čistenia ju síce do istej miery uvoľňuje podobne, ale len veľmi plytko, na niekoľkých milimetroch povrchu.

Na druhej strane extrakčný spôsob nedisponuje dostatočným technologickým potenciálom a primeraným výkonom, aby špinu, alergény a mikroorganizmy úplne odstránil. V drvivej väčšine prípadov sa tak výsledkom stáva finálne nevzhľadný, často značne fľakatý a vlastne vôbec nevyčistený koberec. Teda niečo, čo klient nečaká ani vo sne.

Výkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi, špičková čistiaca chémia a dokonale vyškolení ľudia predstavujú základný kameň strojovej čistiacej metódy. Proces aplikácie kvalitného chemického prípravku potom zo strany A SERVIS trvá tak dlho, pokým z koberca neodstráni všetky nežiadúce nečistoty.

V tomto…

ľahké čistenie kobercovV tomto kroku tiež veľmi účinne a nekompromisne likviduje nielen špinu, ale i alergény, zdraviu škodlivé látky a rôzne mikroorganizmy, ktoré sú v kobercoch trvale prítomné. Vyčistený koberec je preto nielen skutočne čistý a voňavý, ale aj perfektne vydezinfikovaný.

Koberec klientovi ponúka všetky hygienické výhody, ktoré mu umožňujú, aby sa na ňom bezstarostne hrali malé deti, zvieratá, prípadne poskytoval služby špeciálnym zdravotníckym, či sociálnym zariadeniam. Navyše, vďaka strojovej metóde sa koberec a jeho vlas dokáže napriamiť a získať späť stratený objem.

Veľký podiel na výslednej kvalite má ešte jedno technické zariadenie. Je ním silný a extra účinný trojmotorový vysávač. S jeho masívnou sacou silou, ktorá zároveň spĺňa aj vysoké parametre ochrany čistenej plochy, dokáže firma z koberca odstrániť zbytky čistiacej peny, všetky nečistoty, roztoče i alergény.

Navyše…

najlacnejšie čistenie kobercovNavyše sa počas takéhoto typu extra silného vysávania účinne zbavuje aj všetkej prebytočnej vody, ktorá sa – celkom pochopiteľne – počas čistiacich prác do tela koberca dostáva. V zásade ide o klientský bonus, ktorý vedľa profilu a možností extrakčného čistenia vyniká celkom jednoznačne a nespochybniteľne. 

Krátke porovnanie. Počas extrakčného čistenia nasaje koberec veľké kvantum vody. Používaná technológia extrakcie ju však nevie dostatočne odstraňovať, a tak treba len trpezlivo čakať, kým sa prirodzenou cestou nevysuší. Toto čakanie ale môže trvať od troch do deviatich hodín. A aby toho nebolo v konečnom dôsledku dosť, voda počas čistenia vyplaví na povrch koberca more zašlej špiny a nečistôt.

Po konečnom uschnutí sú to práve ony, ktoré na ploche koberca vytvárajú nevzhľadné až odpudivé fľaky a mapy. Aj preto býva každý zákazník tak nemilo, a po práve rozčarovaný. Napokon neostáva nič iné, len konštatovať, že práve takéto značné technologické mínusy a dávno prežité postupy, znehodnocujú aj to málo, čím extrakčná metóda môže svojho klienta ešte ako-tak presviedčať.  

Asi…

lacné čistenie kobercovAsi je po všetkom povedanom jasné, že hĺbkové strojové čistenie spoločnosti A SERVIS LIPKA ponúka zákazníkom viac preukázateľných a zmysluplných riešení, ktoré zároveň ponúkajú právom očakávané výhody, technologickú istotu a vysokú mieru kvality. A tak som už nečakala a urobila objednávku na vyčistenie koberca so fľakmi po zmrzline.

Príjemný bol už začiatok kontaktu, keďže firma sa ukázala ako veľmi ústretová, otvorená a vždy dobre naladená. Dokonca súhlasili aj so sobotňajším termínom. Keďže cez týždeň mi to nijako nevychádzalo. Zamestnanci sa u nás objavili presne a načas, takže potvrdili aj ďalší zo signálov firemnej profesionality.

Sami si odtiahli niekoľko kusov nábytku, aby mohli pohodlne vyčistiť celý koberec, čo som ako žena kvitovala s poďakovaním. Prirodzene, že môj syn bol uchvátený tými strojmi a všetkým okolo, a tak asistoval obom pánom ako ich stály a nekonenčne zvedavý tieň.

Mám…

údržba koberceMám pocit, že zhruba do hodinky boli páni z A SERVIS LIPKA so všetkým hotoví, čo ma potešilo, lebo osobne som počítala s trochu iným časovým plánom. Prvé, čo ma na ich ukončenej práci zaujalo bola decentná vôňa sviežosti a čistoty, ktorá sa po našom byte doslova rozliala a nútila človeka do úsmevu. 

Vzápätí ju nasledoval premiérový pohľad na vyčistený koberec, ktorý ma takmer ohromil. Nielenže odpudivé fľaky po zmrzline sa úplne stratili, ale celý kobrec vyzeral ako nový. Bol krásne hebký, nadýchaný a pôsobil dokonale. No proste ideál a vzor.

Priznám…

ako odstrániť škvrny na koberciPriznám sa, že niečo také som ani v kútiku duše nečakala. Ukázalo sa, že získané informácie o firme Čistenie kobercov Zvolen v žiadom smere neklamali a profesionalita tejto spoločnosti do bodky spĺňa potrebné kritériá, a najmä očakávania.

Veľmi rada vám teda ich služby odporúčam. Chcela by som zdôrazniť ešte niečo. Nedajte sa nachytať na lacné prísľuby spojené s extrakčným čistením. Napokon zaplatíte za čistenie koberca najmenej dvakrát. Prvý raz za nekvalitu, druhý za jej opravu a do tretice trpkým rozčarovaním. Zvoľte teda istotu profesionálov a oslovte firmu A SERVIS LIPKA.