Pred rokmi, ešte ako študentka, som mala dosť zvláštnu záľubu. Dnes na to len úsmevne spomínam, ale vtedy ma to fascinovalo. Sme dve sestry. Narodili sme sa v jeden deň, aj keď s odstupom dvoch rokov. Máme rovnaké vlasy, rovnaké oči, milujeme tie isté jedlá a rady sa pozrieme aj na rovnaké filmy. Skrátka, sme také zvláštne dvojičky-nedvojičky. 

Žiaľ,…

Žiaľ, moje pátranie mi vtedy akosi nevyšlo, takže dodnes netuším, či niekde inde nežije podobná súrodenecká dvojica a nemá podobné skúsenosti ako my dve. cena odstránenie graffitiNič to však nemení na fakte, že naše jedinečné puto ostáva pevné a nezmenené. Iba na okraj, a na malé či veľké počudovanie. Sobáš sme mali v jeden deň, aj keď v inom meste a inom štáte. Podrobnosti teraz rolu nehrajú.

Deti sa nám narodili s rozdielom mesiaca, ale vždy v nedeľu. A napokon sme sa obidve znovu stretli –  dodnes žijeme – v rodnom meste, len pár ulíc od seba, keďže sestra sa s rodinou presťahovala naspäť.

Proste…

Proste sesterská dvojica ako sa patrí, aj keď s nádychom magického a nepochopiteľného. Napriek všetkému má ale bežná realita navrch, a tak sa chodíme do práce, staráme sa o rodinu, domácnosť a potajomky ukradnutý čas venujeme často jedna druhej.Asi pred rokom sme s manželom výhodne kúpili víkendovú chatku. Nič veľké, skôr taký útulný priestor na relax, bez stresu a hluku mesta.

Mne išlo hlavne o možnosť hrabať sa v zemi a manžela ako odstrániť graffitilákali blízke rybníky. Sestra sa mi smiala, že teraz je na rade ona s mužom, keďže chatka ešte nemajú. Na druhý deň ráno mi však sestra volala, že nejakí dobráci im sprejom poničili dve steny domu. Samé tie kliky-háky, čierna, strieborná, červená. Je to proste príšerné a odporné, vychŕlila zo seba celkom hotová. Tieto pocity prehĺbilo aj to, že dom a jeho okolie ešte stále dorábajú, takže táto jobovka ju dokonale naštvala.

Napokon…

Napokon som sestru upokojila a poradila jej, nech tie steny radšej zveria do rúk profíkom. Spomenula som, že kedysi sme o tom hovorili s kolegom-chemikom. čím odstrániť graffitiVraj tie graffiti spreje bývajú poriadne agresívne a hrozne zle sa čistia, takže bude lepšie, ak to nechajú na pokoji, lebo si tú fasádu ešte poškodia nevratne.

O pár dní mi volala znovu. Vraj našla firmu, ktorá graffiti odstraňuje, a tak jej to práve čistia. Zároveň sa so mnou dohodla, že dá vedieť, ako to dopadlo. Neviem, sestra asi zvolila málo skúsenú alebo viac-menej amatérsku firmu, takže fľaky vraj na fasáde ostali a steny nie sú čisté, a to ani s prižmúrenými očami.

Šéf čistiacej…

Šéf čistiacej partie im povedal, že lepšie to nebude, keďže nemali na ploche antigraffiti náter. AGO na všetky povrchySprejové farby sa zažrali do fasády a fľaky tam už ostanú. Sestra mala problém, aby manžel nevybuchol. Odmietli im zaplatiť a partiu poslali preč. Jej manžel to vraj ešte ten istý večer celé pretrel fasádnou farbou, ale výsledok bol dosť chabý. Farby graffiti presvitali na fasáde takmer rovnako, takže si vlastne v ničom nepomohli. No, a čo čert nechcel, či skôr chcel – graffiti doputovalo až do mojej rodiny.

Našu zánovnú chatu, ale aj dve ostatné v širšom okolí, sme v sobotu ráno našli posprejované podobne, ako fasádu domu mojej sestry. Najprv som v návale zlosti takmer explodovala, no vzápätí som sa začala smiať. najlacnejšie odstránenie graffitiKeď nič iné, nájdeme riešenie pre chatu aj dom súčasne.

Večer…

Večer som si teda sadla za počítač a začala bludiť webom. Chcela som čím skôr nájsť firmu, ktorá zvládne odstrániť graffiti na profesionálnej úrovni, pričom nebude mať nič spoločné s metódou tej insitnej skupinky, ktorá sa už pri dome mojej sestry pracovne vyskytovala a dokonale pohorela.Web ma v téme zorientoval pomerne rýchlo, keďže som hľadala predovšetkým klientské odkazy, poďakovania a debaty, spojené s graffiti a ich odborným odstraňovaním. V tomto site najlepšie obstála firma A SERVIS LIPKA, ktorá sa nielen graffiti, ale aj iným upratovacím činnostiam prípravky na odstránenie graffitivenuje viac ako dvadsať rokov.

Pravdu-povediac,…

Pravdu-povediac, do očí mi udreli už prvé slová. Podľ nich je spoločnosť A SERVIS LIPKA jedinou profesionálnou firmou na Slovensku, ktorá kompletne garantuje nielen funkčnosť používanej antigraffitovej čistiacej metódy, ale zároveň aj najnižšiu cenu na trhu. Firma poskytuje najrôznejšie druhy služieb, ktoré sa týkajú graffiti. V prvom rade ide o ich odstraňovanie, čistenie, následne ochranné nátery alebo antigraffiti nástreky. Firma ponúka aj tzv. Systém čistých budov, čo zahŕňa prevenciu, kvalitnú antigraffiti ochranu a rýchle odstránenie aj toho najmenšieho sprejerského znečistenia.

Podľa…

Podľa vlastných slov tejto profesionálnej a úspešnej firmy nie je nanášanie špeciálnej antigraffiti ochrany príliš zložité. kvalitné odstránenie graffitiNavyše, pri následnom odstraňovaní ďalších nečistôt firma zabezpečuje zákazníkovi vždy stopercentý výsledok.Systém čistenia a ochrany stien i fasád je za roky praxe  preverený a dokonale funkčný. Podľa vyjadrení A SERVIS sa pri odstraňovaní graffiti z povrchov, ktoré neboli ošetrené antigraffitovou ochranou, pohybuje úspešnosť medzi 60 až 90 percentami, čo svedčí o vynikajúcich parametroch špeciálneho náteru.

Pri niektorých špecifických typoch povrchov – ide predovšetkým o usľachtilé materiály, akými sú prírodný kameň, mramor, žula, teraco – sa použitá sprejová farba môže dostať veľmi hlboko do samotnej štruktúry, a preto býva technicky a technologicky značne problematické jej dokonalé a konečné odstránenie.

Ak sa…

Ak sa aj z takýchto materiálov sprej podarí odstrániť, môžu po farbe ostať tiene. Vtedy je jediným riešením povolať odbornú firmu, ktorá sa práci s kameňom venuje, a tá by mala takto zasiahnutý kameň, napr. mramor, kryštalizovať.Keď firma A SERVIS LIPKA odstraňuje graffiti na bežných fasádach a štruktúrovaných omietkach, mal by zákazník už vopred počítať s tým, že s likvidáciou sprejovej farby bude musieť byť čiastočne odstránená i pôvodná farba fasády.Obecne sa postupuje takým spôsobom, že samotné graffiti špecialisti firmy vyčistia, či zjemnia, až na úroveň „tieňa.“ Takto ošetrené miesto potom náležite zatrú vhodne zvolenou, príp. vopredkto odstráni graffiti namiešanou fasádnou farbou.

Nápad…

Nápad zatrieť graffiti ihneď po objavení sa nevypláca. Graffiti začne vplyvom počasia a chemických procesov presvitať a objavia sa jeho pôvodné obrysy. Klient takýmto krokom teda nedosiahne očakávaný výsledok. Žiaľ, vo väčšine prípadov sa napokon takáto fasáda ošetreniu odborníkov nevyhne.Technológia odstraňovania graffiti sa realizuje len s podmienkou, že vonkajšia teplota neklesne pod 10 stupoňov. 

Medzi najlepšie riešenia ako spoľahlivo ochrániť čistý povrch pred novým znečistením patrí antigraffiti ochrana. Tento náter navyše ochráni fasádu aj od bežného znečistenia a špine tak zabráni, aby prenikala odstránenie graffiti z fasádyhlbšie do štruktúry.

Firma A SERVIS LIPKA…

Firma A SERVIS LIPKA v rámci svojho programu „Systém čistých budov“ poskytuje zákazníkom nielen jednorázové odstránenie graffitov alebo účinný antigraffitový náter, ale taktiež zabezpečuje i servisnú údržbu novoznečistených plôch. Systém presvedčil a vykazuje vysokú úspešnosť nielen pre bežné domácnosti alebo firmy, ale aj priemyselné podniky. Ak fasádu firma A SERVIS ošetrí účinným antigraffii náterom, býva následné odstraňovanie nových graffiti realizované už len za zlomok pôvodnej ceny. Špecialisti firmy zároveň znovu obnovia ochrannú vrstvu po celej ploche fasády.

Spoločnosť…

Spoločnosť A SERVIS LIPKA zákazníkom zdôrazňuje, že problémom pri odstraňovaní graffiti sa dá účinne predchádzať nanesením špeciálnej antigraffitovej ochrany. Jej hlavnou a spoľahlivo overenou funkciou je záruka stopercentnej ochrany.odstránenie graffiti z betónuTento systém predstavuje jediný možný spôsob, ako zaručiť odstránenie graffiti bez poškodenia alebo vidieteľnej zmeny pôvodnej farby podkladu. Pri hladkých povrchoch firma nanáša tri vrstvy ochrany. Ak ide o štrukturované, pórovité a nerovné plochy, doporučuje sa pracovať so šiestimi až dvanástimi vrstvami.

Antigraffiti…

Antigraffiti náter – AGO – býva nanášaný v niekoľkých vrstvách, a to aj vzhľadom na štruktúru ošetrovaného povrchu. Dá sa spoľahlivo aplikovať na rôzne druhy povrchov, vrátane plastov. Neudrží na ale skle, priehľadnom polykarbonáte alebo leštených kovoch.odstránenie graffiti z betónu odstránenie graffiti z tehál Samotné nanášanie náteru je potom priamo závislé od klimatických podmienok. Jedinečný náter typu AGO firma A SERVIS LIPKA dokáže aplikovať aj na zložitejšie typy povrchu, napr. marmolit.

Konkrétne pri marmolite býva antigraffitová ochrana mimoriadne prospešná. Ak je totiž takýto povrch znečistený bez predošlej antigraffiti ochrany, nie je technologicky možné nečistoty či graffity odstrániť. Potom neostáva nič iné, ako len naniesť novú vrstvu marmolitu. Služby, ktoré spoločnosť A SERVIS LIPKA na trhu ponúka sú vhodné nielen pre budovy a plochy, ktoré často zneužívajú bezohľadní autori graffiti, ale zároveň ide o vysokoúčinnú ochranu stavieb, stien a fasád v tesnej blízkosti frekventovaných ciest, skladov alebo fabrík.

Ak sa stane,…

Ak sa stane, že firma A SERVIS vykoná antigraffiti náter alebo nástrek budovy, získava klient zmluvnú záruku, že na ktoromkoľvek mieste Českej republiky, Slovenska alebo Rakúska, bude nové graffity odstránené do dvoch týždňov.  Včasné a profesionálne odstránenie graffitov býva veľmi dôležité i z pohľadu prezentovaného konceptu „Systém čistých budov.“ Prax preverila, že ak sa nové graffiti odstraňujú účinne a neodkladne, sprejeri rýchlo zistia, že ich „práca“ nemá budúcnosť a dané miesto veľmi často nadobro opustia.odstránenie graffiti z tehálAsi nemusím zdôrazňovať, že po týchto presvedčivých a odborne fundovaných informáciách plus profile firmy A SERVIS LIPKA som do spoločnosti hneď na druhý deň ráno zavolala. A bolo to presne tak, ako som si predstavovala. Usmiati, ochotní a veľmi ústretoví k našim dvojitým problémom s graffiti.

Dokonca…

Dokonca nebol problémom ani termín. Na chate som potrebovala dohodnúť čas na sobotu, a tak mi ľudia z A SERVIS veľmi radi oznámili, že ak je to pre klienta potrebné. Pracujú aj cez víkendy. Vnímala som to ako výraz profesionality a úcty voči zákazníkovi. Nadchádzajúcu sobotu sa teda zajvili na našej chate, pripravili všetko potrebné, obzreli steny okolie a dali sa do práce. Priznávam, že už pri prvých úkonoch bolo jasne vidieť, že túto prácu majú zamestnanci A SERVIS doslova pod kožou. Takže posprejované steny sa postupne vracali k pôvodnému vzhľadu. V prvom rade špeciálnou a účinnou chémiou odstránili všetky graffiti. Na zasiahnutej ploche tak po nevkusných „obrázkoch“ ostal len akýsi matný tieň, ktorý dával tušiť, že tu ešte včera niečo bolo. Takto ošetrenú plochu potom pretreli zvlášť namiešanou farbou, ktorá sa snažila maximálne kopírovať pôvodný odtieň fasády celej chaty.

Keď sa…

Keď sa plocha vysušila, naniesli zamestnanci A SERVIS špeciálny ochranný antigraffiti náter AGO, ktorý na stene vytvoril veľmi účinnú, ale neviditeľnú ochranu bariéru. ochrana pred graffitiPráve vďaka tomuto náteru bude fasáda chránená pred ďalšími útokmi sprejerov. Prirodzene, že ak sa aj dajaké pokusy objavia, bude ich odstránenie už len rutinou. Po ukončení prác potom špecialisti firmy A SERVIS s úsmevom profíkov poznamenali, že väčšina sprejerov bleskovo zistí, že vybraná stena je ošetrená ochranným náterom, takže svoj záujem a „umenie“ presťahujú do inej lokality. Keď sestra počula, ako to u nás na chate dopadlo, bola nadšením bez seba. Obratom volala do A SERVIS LIPKA i ona, aby sa na ich dome zbavili podobných čmáraníc.

Dnes…

Dnes už obidve s uspokojením vieme, že fasády máme spoľahlivo chránené nielen pred sprejermi, ale aj nečistotami z ovzdušia a atmosférickým spadom. A to je pocit, ktorý nám za tie peniaze a vynaloženú námahu stál. Aj preto služby firmy Čistenie, odstraňovanie grafitov vrelo odporúčam i do vašej pozornosti. Naviac, spoločnosť zásadne zamestnáva len dokonalých profíkov, takže je ich odvedená práca stopercentná a vystupovanie príkladné. To ocení každý, kto sem-tam potrebuje pomoc odborníka, remeselníka alebo človeka z sféry služieb.antigraffitová ochrana

Niet…

Niet sporu o tom, že ich služby sú o niečo drahšie, ako ponúkaju iné, podobné firmy na trhu. Treba mať však na pamäti, že stabilne vysoká kvalita. Precíznosť a moderné technológie, ktoré ponúkajú v jednom balíku, za tieto peniaze stoja.

Čo je však na tejto úvahe oveľa podstatnejšie je fakt, že firma A SERVIS LIPKA všetku svoju odbornosť, overené technológie a špičkovú techniku vkladá do služieb zákazníka a jeho maximálnej spokojnosti.