Bratislava, podlahy umývanieZrejme mnohí z nás poznajú typický obrázok spojený s čistením podlahy. Vedro, voda, saponát, pevná kefa, ohnutý chrbát a nekonečná drina, drina, a ešte raz drina… Takéto namáhavé čistenie podlahy bolo ešte donedávna celkom všedným, a viac-menej jedine účinným postupom, keďže iných alterantív priveľa nebolo.

Žiaľ, výsledok takejto kalvárie nebol vždy presvedčivý, skôr naopak. Pocity z takto vyčistenej podlahy potom nespĺňali to, čo majiteľ od nej očakával. Koniec-koncov, podlaha má v prvom rade tešiť svojím vzhľadom a čistotou. Ale na druhej strane hlavne svojou funkčnosťou, odolnosťou a praktickosťou pri jej každodennom používaní.
 
Ak by sme chceli amatérsky poštekliť múzu, dalo by sa povedať, že podlaha by mala uniesť radosti aj starosti, pričom sa na ňu môže majiteľ spoľahnúť dnes, aj na ďalšie dlhé roky. A malo by byť celkom jedno, aký druh a typ podlahy si majiteľ vybral. Vinyl, drevo, laminát, betón, či keramika, rôzne kombinácie sa snáď ani nedajú spočítať.

 

Upratovacia a čistiacia spoločnosť…

Upratovacia a čistiacia spoločnosť A SERVIS LIPKA sa podmanivému svetu podláh venuje už viac ako dve desiatky rokov, takže má istým spôsobom právo, ale najmä povinnosť, hovoriť o nich ako dokonalý profesionál, ktorý ich má do bodky „prečítané.“

Nedá sa poprieť, že drivivá väčšina klientov si volí podlahu do interiéru na základe niekoľkých kľúčových parametrov. Podlahy sú poväčšine odolné, veľmi praktické, ľahšie sa čistia a majú vyššiu „schopnosť prežiť,“ ako vykazujú iné druhy podlahových krytín, napríklad koberec. A treba ešte dodať, že poväčšine mávajú nadčasový vzhľad.

Samozrejme, že všetko povedané do písmena platí, ale napriek tomu by sa pravidelné ošetrovanie a starostlivá údržba podlahám nemali vyhýbať. Či chceme, či nechceme, každá podlaha musí dvadsaťštyri hodín znášať trvalú záťaž rôzneho druhu, a tak by jej istá miera opatery skrátka chýbať nemala.

podlahy umývanie

Ak máme v byte, či vo firme položenú perfektnú podlahu z dobrého a prevereného materiálu, je vysoký predpoklad, že nám bude bez poruchy slúžiť dlhý čas, možno i po celý život. Jednoznačne však aj v tomto prípade netreba zabúdať na jej citlivú a obozretnú údržbu, keďže aj kvalita tých najlepších vecí vyžaduje dávku pozornosti.

Nemusíme ale chodiť okolo horúcej kaše pridlho. Obecne panuje dobre známy fakt, že technologicky adekvátne a šetrené ošetrovanie podlahy jej vlastnostiam len a len prospieva. Zjednodušene povedané, ak sa o svoju podlahu primerane staráme, prípadne túto činnosť zveríme do rúk odborníkov, jestvuje celkom dobrý predpoklad, že nám bude slúžiť bezchybne po dlhé obdobie. Napokon, aj preto sme si práve takéto riešenie vybrali, nie?

 

Asi to vyznie na tomto mieste…

podlahy Bratislava, umývanieAsi to vyznie na tomto mieste ako poučovanie, no skutočný profesionál alebo špecialista na podlahy nám rád potvrdí, že s jej s údržbou sa malo spájať jedno krátke, ale generáciami odskúšané ponaučenie: ani jedna podlaha by sa nemala začať čistiť nepreverným a technologicky nejasným postupom, ani jedna!

Áno, je pravda, že v súčasnosti klient na webe nájde záplavu firiem a ich sľubovo tom, že práve ich metóda je výnimočná, účinná a skvelá, že len vďaka nej môže zákazník očakávať jedinečný výsledok, pričom ho to nebude stáť viac, ako sa sluší a patrí…

Napriek takýmto lákavým návrhom by mal klient ostať pevnými nohami na zemi. Je zrejmé, že nikdy neprestane platiť ono známe a legendárne – nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci. Tak, či onak, ozajstná kvalita si v každom prípade vyžaduje o niečo vyššie náklady, no vedomie, že moja podlaha je ošetrená na 100 percent, stojí aj za viac.  

Platilo a platí, že prevažná väčšina podláh a podlahových krytín býva zo svojej podstaty náchylná k poškodeniu, najmä v prípade, že sa s nimi zachádza hrubo, neodborne a nešetrene. Celkom ľahko si takýmto konaním na podlahe vyrobíme škrabance, fľaky alebo ju odpíšeme úplne. A hovoriť tu o tom, čo stojí nevyhnutná výmena podlahy za novú, asi nie je témou pre slabšie povahy, či menej plné peňaženky.  

Obecne sa ustálil názor, že pre naozaj čistú a kvalitne udržiavanú podlahu býva najlepšia pevná ruka profesionála a skúseného odborníka. Prirodzene, že k nej patria aj moderné strojové postupy, čistiace technológie a primerane výkonná, ale šetrná chémia. Práve takto nastavená trojkombinácia vytvára dobré predpoklady pre úspešné finále.

Pre znalých veci asi nič nové…

Pre znalých veci asi nič nové, pre nás ostatných dobrá správa. Spoločnosť A SERVIS LIPKA pri každej svojej zákazke využíva spoľahlivý a výkonný kotúčovový stroj, ktorý je nielen základom vlastnej čistacej metódy, ale ktorý ju pevne posúva vždy o stupeň vyššie voči iným, podobne zameraným firmám na trhu.

Tento výnimočný čistiaci stroj firme pomáha hĺbkovo, no taktiež detailne vyčistiť akýkoľvek druhy podlahy. Proces takéhoto hĺbkového čistenia podlahy skúsená obsluha stroja štartuje poctivým a dôkladným vykartáčovanám celej plochy, a to s pomocou vysokoúčinnej, ale pritom šetrnej čistiacej chémie.

Ďalšou, neodmysiteľnou fázou tohoto procesu, je využitie extra silného vysávača. Pracovníkom firmy A SERVIS LIPKA sa s jeho sústredenou energiou darí pri každej jednej objednávke precízne a bezozvyšku odstraňovať všetky zachytené a uvoľnené nečistoty, časom zašlapanú špinu, ale aj nepríjemnú a odolnú mastnotu.

Bratislava, podlahy čistenie

Práve pri vysávaní sa povrch podlahy zbavuje i prebytočnej vody, ktorá po vydrhnutí na ploche ostala. Na tomto mieste veľmi dobre funguje špeciálna, aj keď vcelku prostá technická úprava vysávača. Pružná, odolná hubica plus jej gumené lišty všetku vodu z povrchu podlahy dokonale vysajú.

Po ukončení vysávania sa podlaha klienta stáva hygienicky čistou a vydezinfikovanou. Napriek tomu ale nasleduje ešte jedno umytie čistou vodou, aby sa tak odstránili aj posledné zvyšky použitého chemického čistidla. Potom sa nechá podlaha dôkladne vysušiť.

 

V krátkom zhrnutí…

V krátkom zhrnutí môžeme konštatovať, že jedinečný a spoľahlivý  jednokotúčový stroj je trhmi strednej Európy považovaný za unikátne zariadenie, ktoré dokáže nanajvýš účinne vykonať nielen celkové, ale i detailne vyčistenie akéhokoľvek typu podlahy. Aj tu sa dá hľadať príčina konkurečných výhod firmy A SERVIS pred podobnými spoločnosťami.

Čiste technicky predstavuje toto zariadenie mechanický stroj s pracovnou hmotnosťou okolo 50 kilogramov. Počas svojej činnosti veľmi precízne využíva silný prítlak smerujúci na točiaci sa čistiaci kotúč s priemerom 45 centimetrov.

podlahy Bratislava, umývanieOdborníci, ktorí s ním denne pracujú, sú skúsenými profesionálmi s dlhoročnou praxou. Majú osvojené všetky postupy a kroky danej technológie, čo prispieva k stabilným výsledkom a spokojnosti zákazníkov. Navyše, každý z nich má široký prehľad o používaných chemických prípravkoch, ktoré je možné pri práci bezpečne aplikovať.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA čistí podlahy svojich klientov predovšetkým s použitím zásaditých druhov chémie. Ak však treba, dá sa celkom pokojne siahnuť aj po látkach s chemicky kyslým profilom. Najčastejšie sa takéto prípravky aplikujú na čistenie podláh, ktoré boli súčasťou stavebných prác.

Kyslé chemické látky sa dobre hodia na likvidáciu stôp po vápne alebo cemente, prípadne iných stavebných materiálov. Na druhej strane sa s nimi nedá rátať pri kamenných podlahách alebo podlahách z prírodného kameňa. Dôvodom býva predovšetkým značné riziko poškodenia takýchto povrchov, a to až na úroveň zničenia.

Vcelku podobne to funguje aj pri využívaní čistiacich kotúčov a kartáčov. Typy špeciálnych kartáčov, ktoré sú pri použití nielen vysoko účinné, ale voči každej podlahe adekvátne šetrné, bývajú záležitosťou špecializovaného výberu a odborných znalosti rôznych povrchov.

 

Mnohí zákazníci…

Mnohí zákazníci sa na firmu A SERVIS často obracajú aj s nepriamou sťažnosťou, že firma, ktorá ich podlahu čistila, zanechala po sebe skôr problémy ako dobrý pocit. Hrubá špina je síce preč, ale povrch podlahy ostal nepekný, akýsi hrubý, často mechanicky poškodený.

Umývanie podláh strojomOdpoveďou býva odporúčanie, aby sa nabudúce spoliehali na skutočných profíkov, napríklad na A SERVIS LIPKA. Pri použití výkonného jednokotúčového čistiaceho stroja a špeciálnej, šetrnej chémie, s ktorými pracujú jej špecialisti, nedochádza k žiadnemu poškodzovaniu ošetrovanej plochy a konečný výsledok klienta uspokojí.

Vysokoúčinné a jemné štetinky kvalitných kartáčov, ktoré bývajú pri strojovom čistení používané, sú voči podlahe nielen šetrené, ale čistia na jednotku. Aj preto ich mechanický, krúživý pohyb nijako nezaťažuje povrch čistenej podlahy, tým skôr, aby ho poškodzoval.

Pre každú čistú, vydezinfikovanú podlahu býva však veľmi dôležitý samotný záver celého procesu ošetrenia, a tým je dôkladné navoskovanie, či odborne povedané – zakonzervovanie podlahy. Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA vykonáva túto etapu svojej čistiacej metódy v procese tzv. fluatácie.

V zásade ide o technicky jednoduchý postup. Na perfektne ošetrenú a dobre vysušenú podlahu špecialisti A SERVIS-u systematicky a postupne nanesú špeciálny priemyselný polymér, pričom k tomu používajú presne určený stroj. Podlaha sa tak pri tomto postupe navoskuje odolným a kvalitným chemickým voskom, čo je pre jej ďalší život kľúčové.

Firma A SERVIS si je plne vedomá dôležitosti takéhoto technologického kroku, a preto ho po strojovom ošetrení podlahy odporúča každému svojmu klientovi. Vosk, teda špeciálny priemyselný polymér, svojimi vlastnosťami zabezpečí, že sa dokonale čistá podlaha nezačne rýchlo špiniť a jej elegantný vzhľad zostane na dlhú dobu zachovaný.

 

V drvivej väčšine…

V drvivej väčšine prípadov býva podlaha ošetrovaná  pololesklým, prípadne matným voskom, keďže sa za všetkých okolností výnimočne osvedčili. Mieru funkčnosti týchto výborných voskov a ich praktické výhody si pochvaľujú aj naši klienti.

Umývanie podláh strojomStarostlivo ošetrená podlaha si vďaka vrstve ochranného vosku uchová podstatne dlhšie svoju novonadobudnutú čistotu a pre jej majiteľa ostane v každom smere bezpečná. Polymér zabezpečuje pre každý druh podlahy optimálnu elasticitu, a tiež potrebný protišmykový efekt, čo predstavuje ťažiskové parametre kvalitne ošetrného povrchu.

S ochranou odolného vosku sa potom podlaha klienta tak ľahko nepoškriabe, a naviac ostane na dlhé obdobie žiarivo lesklá.  A ešte niečo. Spomínaný protišmykový efekt značne zvyšuje bezpečnosť používania, čo ocenia napríklad rodiny s deťmi, seniori alebo inštitúcie, kde sa denne – za rôznych okolností – pohybuje značné množstvo ľudí.

Spoločnosť Umývanie, čistenie podláh každú vyčistenú podlahu voskuje najčastejšie dvakrát až trikrát. Hlavným cieľom je vytvoriť jednoliatu. Pevnú vrstvu, ktorá nielenže odolá bežnému namáhaniu, ale tiež precíznym spôsobom zabezpečí pružnosť. Protišmykovosť a ochráni dosiahnutý vzhľad vyčistenej plochy.   

Na zakonzervovanie sa používa hlavne mimoriadne kvalitný pololesklý vosk nemeckej proveniencie. Konkrétne ide o značku PKD, ktorá predstavuje maximálne odolný, moderný. A spoľahlivo fungujuci typ polyméru s celým radom praktických výhod, ktoré sú pre zákazníka jasným prínosom.

Obecne sa dá povedať, že každý klient, ktorý s navoskovaní podlahy súhlasil. Už po pár dňoch užívania naplno ocenil mnoho predností takto ošetrenej podlahy. Napríklad každodenné udržiavanie a čistenie povrchu sa podstatne skráti a je komfortnejšie. Zároveň sa klient nemusí vyrovnávať s nepríjemným efektom otlačkov nôh na podlahe, keďže nanesený vosk ich ho účinne eliminuje.  

 

Na ilustráciu…

Na ilustráciu uveďme zopár faktov z nedávnej zákazky, ktorú sme realizovali pre manželskú dvojicu žijúcu vo väčšej rodinnej vile. Pár sa na nás obrátil s prosbou, či im nevyčistíme podlahy v celom dome. Keďže ich pani na upratovanie aktuálne vypadla a zohnať kvalitnú náhradu nebýva jednoduché.

Umývanie podláh strojomRadi sme sa tejto úlohy zhostili a dohodli si podrobnosti. Manželia boli ochotní čakať, keďže rozsah práce nebol práve malý, ale pre našu firmu A SERVIS LIPKA je klient vždy na prvom mieste.  Takže sme sa o necelých päť dní ohlásili pri vstupných dverách vily.

Treba priznať, že podlahy neboli nijako zvlášť znečistené, keďže spomínaná pani sa o ne vzorne starala. Napriek tomu sme ich našim kotúčovým strojom a kvalitnou chémiou poriadne vyčisitli a vrátili im pôvodný, zabudnutý lesk.

Náležitá vrstva matného vosku finálnu kvalitu a čistotu každej z podláh len podčiarkla. Pravdu-povediac, radosť z výsledku bola určite obojstranná. Keďže spokojný klient bol a ostáva pre spoločnosť A SERVIS LIPKA a jej zamestnancov tou najväčšou odmenou.